Jaki konwerter YT: mp3 z YouTube muzyka i teledyski

Wiedzieć jak pobrać film czy muzykę z YouTube, to tylko połowa sukcesu. Przyda nam się jeszcze konwerter YT: mp3, by zabrać te pliki na nasze urządzenia przenośne. A jeżeli mp3 to dla nas za mało, dowiemy się jak uzyskać także pliki audio FLAC.

Jak pobrać muzykę z YouTube
YouTube Downloader
YT: mp3 konwerter

Muzyka YouTube, to niezależnie od często wyświetlanych reklam, jedno z najpopularniejszych mediów audio na świecie. Za wygodę użytkowania tego popularnego serwisu, odpowiada oczywiście genialny algorytm wyszukiwania Google. Stąd też, bardzo szybko, serwis uczy się, jak dostarczać nam interesujące treści. Można oczywiście dostrzec złowieszczą stronę tej doskonałości, o czym opowiadał znakomity dokument Netflix Dylemat społeczny z 2020. My jednak potraktujemy YouTube jako dostawcę muzyki, kopiując teledyski za darmo. Jak najbardziej legalnie, do wykorzystania prywatnego. Jednak bez reklam oraz bez konieczności wykupywania płatnego pakietu YouTube Premium. By cieszyć się plikami audio na swoim komputerze, smartfonie czy zestawie audio, musimy dowiedzieć się jak pobrać muzykę z YT. Oczywiście, serwis ten udostępnia filmy i teledyski, a nie pliki dźwiękowe. Przyda nam się więc jakiś sprytny konwerter YT: mp3, który wyizoluje ścieżkę audio z pobranego filmiku.

Jak pobrać film z YT?

YouTube broni się jak może, żebyśmy pozostawali on-line podczas oglądanie zamieszczonych w tym serwisie filmików. Można nas wówczas bombardować, spersonalizowanymi przez sprytny algorytm reklamami. Możemy zapomnieć z góry o jakimś prostym przycisku download, który jest zwyczajową częścią innych serwisów oferujących sharing video. Co ciekawe, dotyczy to także filmików, które sami tam zamieściliśmy. Może jednak warto w końcu przeczytać regulamin tego serwisu? Pewnie wypadałoby, szczególnie, że wiele elementów, o których mówi wspomniany wcześniej dokument Dylemat społeczny, wymagało wyrażenia przez nas zgody. Wiadomo jednak, że tak jak praktycznie każdy szanujący się mężczyzna, nie wie do czego służy instrukcja, tak regulaminy serwisów internetowych, czyta się jedynie by znaleźć i nacisnąć przycisk dalej. Tak więc, by pobrać film z YT, będzie nam potrzebne narzędzie zewnętrze oraz odrobina umiejętności komputerowych.

YouTube Downloader i podobne programy nie do końca za darmo

Internet pełen jest nisz, oferujących specyficzne programy komputerowe, służące do zarabiania na impulsywnych potrzebach użytkowników. Jedną z tych sfer jest odzyskiwanie utraconych danych, inna to właśnie różnego rodzaju wariacje na temat YouTube Downloader. Pozwalają one nam pobrać film z YT, ale nie zawsze skutecznie i do końca. Dlaczego? Z praktycznej obserwacji takich programików w działaniu, wynika, że ich twórcy wiodą regularną walkę intelektualną z programistami Google. Nawet jeżeli, pobierzemy ze strony komputerowej, na przykład polskiego Komputer Świat, najnowszą wersję aplikacji YouTube Downloader, po kilku dniach przestaje ona działać. Zdarza się też, że proces pobierania filmu czy teledysku, zostaje z nieznanych przyczyn oberwany lub zakończony. Recepta? Szukamy nowszej wersji programu. Zalety? Jeżeli już ten program działa, to mamy do wyboru, czy pobieramy cały teledysk, czy tylko jego część, jaką stanowi YouTube muzyka lub audio. Pozbawia nas to konieczności, by wyszukiwać oddzielny darmowy konwerter YT: mp3.

Jak pobrać muzykę z YT?

Jeżeli jednak, nie udało nam się znaleźć działającej wersji programu YouTube Downloader, a jakieś inne narzędzie tego typu zapisało na naszym dysku cały filmik z dźwiękiem, to wcale nic straconego. Przyda nam się wówczas VLC Player, który stanowi w praktyce, prawdziwy kombajn multimedialny. Będziemy mieć też znacznie większy wybór opcji, jeśli idzie o konfigurację jakości, w jakiej mają zostać zapisane, wyjściowe pliki muzyczne. YouTube muzyka mp3, jest dobra dla mało wymagających słuchaczy. Nawet nowoczesne smartfony oraz słuchawki bezprzewodowe, wyposażone w nowoczesne kodeki aptX, SBC, LDAC, AAC oraz Bluetooth 5.0, pozwolą nam odkryć jakość, jaką zapewniają bezstratne formaty audio. Konwerter YT: mp3 wbudowany w VLC Player pozwoli ustawić jako format wyjściowy, także wysokiej jakości pliki FLAC lub OGG. Pamiętajmy tylko, by pobrać ten niewielki programik, dostępny za darmo w ramach otwartej bezpłatnej licencji GPL, we właściwej wersji. Większość z nas używa obecnie środowiska Windows 64bit, ale istnieją także wersje na platformy Linux oraz Mac. Należy też pamiętać o przepisać licencyjnych, na jakiś udostępniana jest w serwisie YouTube muzyka oraz inna zawartość, chroniona prawami autorskimi. Wykorzystujmy je więc, wyłącznie w ramach obowiązującego prawa. Jeżeli spodobała nam się twórczość danego wykonawcy, wesprzyjmy go, kupując jego utwory.

Jaki konwerter YT: mp3 z YouTube muzyka i teledyski

Jak pobrać muzykę z YouTube i do czego przyda nam się konwerter YT: mp3 audio

2021-08-10